záplavy na Ukrajině

Záplavy na Ukrajině 2008, fotky z Zakarpatské Ukrajiny

Stoletou vodou jsou nazývány letošní (červenec 2008) záplavy na Ukrajině.

Povodně si vyžádaly 22 mrtvých, mnoho pohřešovaných, 20000 evakuovaných, škoda převyšuje 100 milionu eur, zaplaveno bylo přes 40000 domů, zničeno více než 34000 hektarů půdy, tisíce kilometrů silnic, stovky mostů a elektrické rozvody.

Nejvíce postižená byla západní Ukrajina, Lvovská, Černovická a především Ivano-Frankovská oblast, kde byl vyhlášen 90 denní stav nouze. Z břehů se na mnoha místech vylila řeka Dněstr.

Postižené oblasti 27.07.2008 navštívil ukrajinský prezident Viktor Juščenko a premiérka Julija Tymošenko.

Záplavy postihly výrazně také Rumunsko, Moldávii a v menší míře Slovensko.

Já jsem se v době záplav nacházel v Zakarpatí a přiznám se, že povodeň mě ohromila svojí silou. Místní ovšem tvrdí, že letošní "velká voda" nebyla až tak moc výjimečná. Fotografie uveřejněné na této stránce jsem pořídil v chustském a ťačevském rajonu.

Bohužel jsem v době povodní neměl k dispozici vlastní automobil, cestovat stopem bylo kvůli uzavřeným úsekům problematické a tak jsou všechny fotografie pořízeny víceméně náhodou při běžné činnosti a proto mi chybí např. zatopené uličky Chustu, Teresva, Usť Čorná atd. a fotky už jsou z doby, kdy voda ustupovala. Jestli někdo máte fotografie z letošních záplav na Ukrajině pak je velmi rád zde zveřejním.

Terebla pod obcí Vilšany Hráz přehrady Vilšany Siněvirské jezero Silnice H-09 Hrušovo Vrcholy rumunských hor Most na Terebli Hrušovo  Hrušovo

Mužete přejít na rozcestník: všech mých fotografií pořízených v době povodní na Ukrajině (2008).
Jasiňa, řeka Lazeščina 12.srpen 2008 - následky povodní

«Ukrajina.TV«