Luck 2009
Katedrální chrám svatých apoštolů Petra a Pavla
Petr nebo Pavel
Katedrální chrám svatých apoštolů Petra a Pavla
img00029.jpg

Katedrální chrám (Kapitulní chrám) svatých apoštolů Petra a Pavla (1616-1639), zpočátku byl chrám vystavěn jako kostel při klášteře jezuitů, po požáru katedrálního chrámu v roce 1781 zde přesídlila kapitula katolického episkopa a v roce 1787 se stal oficiálně katedrálním chrámem. V té době proběhla přestavba a došlo k výzdobě interiéru a fasád. Pod chrámem je systém několikaúrovňového sklepení. V roce 1948 byl chrám uzavřen a začal se využívat jako sklad. V letech 1980 – 1991 zde bylo muzeum ateizmu. 29. června1991 byl chrám znovu vysvěcena a nyní je slouží jako římskokatolický katedrální chrám.

Vysoká bílá budova na levo je zvonice chrámu. Za zády fotografa (mne) je ulice Drahomanova. Z pravé strany chrámu je vstup do podzemí. Otevřeno měli k smůle pouze o víkendech. Za chrámem je budova jezuitského kláštera. Pohled na komplex chrámu a kláštera z levé strany je opravdu impozantní, vyfotit se mi to ovšem nepovedlo.

Kdybych otočil fotoaparát do prava tak na konci ulice vyfotím Luteránskou kirku, po otočení dozadu získám fotku Drahomanovy ulice a kdybych se dal doleva tak dojdu k Lubartovu hradu.

A abych nezapoměl chrám byl uzavřen. Nedostupnost památek mně v Lucku dost potrápila. Asi je vhodnější město navštívit v sobotu, neděli nebo až v letní sezoně. Po podzemních prostor, z nichž jsou v Lucku zajimavé minimálně na 3 místech, jsem se nedostal ani do jedněch.

Přidat komentář

Jméno:
E-mail:
Web:
Komentář:
Kód:
Nadřazená stránka: Luck 2009 - rozcestník fotogalerie. Copyright © 2009, Ukrajina.TV. Jakékoliv použití fotografií nebo textu bez souhlasu autora je zakázáno!