Mykolajiv 2008
Chodby
img00018.jpg

Chodby na severní stráně Mykolájiva byly podle archeologů vytesány do skály nejpozději v 9. století a pravděpodobně sloužily mimo jiné i k náboženským účelům, byly zde nalezeny důkazy potvrzující, že se zde bylo obětiště. V pozdějších dobách chodby využívali křesťanští mniši. Chodby se dávají do souvislosti s nedalekým Stilským hradištěm, unikátní památkou na říši Bílých Chorvatů.

V Mykolájevu jsem o této raritě nezaznamenal jedinou zmínku, moje hostitelka, mykolajivská rodačka, mně sice k těmto historicky velmi cenným chodbám dovedla, , ale nebyla mi schopna říci o jak významnou památku jde, nevěděla jestli jde objekty přírodní nebo vzniklé pomocí lidské ruky. Až později jsem pomocí Internetu zjistil, co jsem to vlastně navštívil.

V ČR by bylo takovéto území propagováno, oploceno, hlídáno a zpoplatněno, zde slouží jako prostor pro nedělní rodinné pikniky.

Přidat komentář

Jméno:
E-mail:
Web:
Komentář:
Kód:
Nadřazená stránka: Mykolajiv 2008 - rozcestník fotogalerie. Copyright © 2008, Ukrajina.TV. Jakékoliv použití fotografií nebo textu bez souhlasu autora je zakázáno!