Zaregistruj se TEĎ zdarma na DROPBOXU, přes odkaz http://udu.cz/dropboxprostorzdarma a získej navíc bonus 500MB

Ukrajina .TV

informační prostor o všem co se týká Ukrajiny v českém jazyce

Možnosti pěší turistiky na jižním Krymu, Bakalářská práce, Brno 2012, vypracovala Kateřina Janáková

Možnosti ubytování na Krymu

Ve větších městech si v otázce ubytování lze dosti vybírat, na malých vesnicích je výběr značně omezený.

Ve velkých turistických letoviscích naleznete hotely, které mají nějaký pokoj volný i v průběhu letních měsíců. Nabízí většinou klimatizované komfortní pokoje různých velikostí s plnou penzí, nebo polopenzí. Za takový standard si však zákazník také patřičně zaplatí, v sezoně okolo 300 UAH za osobu na noc. Levnější variantou pro přespání jsou ubytovny. Nejčastěji se s nimi setkáte na vlakovém nádraží, říká se jim zde komnaty oddycha (комнаты отдыха). Jedná se většinou o pokoje se 4 a více lůžky, společné záchody jsou na chodbě a za sprchu se často platí zvlášť (cca 10 UAH). Cena za lůžko v těchto ubytovnách se pohybuje mezí 60 a 80 hřivnami (záleží na městě a velikosti pokoje).

Nejčastějším typem ubytování, na které můžete narazit, je ubytování v soukromí - u „bábušek“. Spousta zejména starších lidí si na Ukrajině přivydělává tím, že ubytovává turisty ve vlastních domech. Už na nádražích se setkáte se staršími ženami, které vystavují cedulky s nápisy: komnaty (комнаты), žilje (жилье) nebo kvartira (квартира), ty vám pak vylíčí, jak je jejich dům krásný, a budou smlouvat o co nejvyšší cenu. Jistější variantou je projít městem a na vlastní oči se přesvědčit, jak vypadají pokoje, kde se můžete ubytovat. Domy, které ubytování nabízejí, poznáte podle cedulí se stejnými nápisy, jako vystavují bábušky na nádražích. Pokoje bývají vybaveny jednoduše, ale dostatečně, k dispozici bývá záchod a sprcha, někdy i kuchyňka. Cenu lze do jisté míry usmlouvat a liší se podle počtu nocí, které hodláte u bábušky strávit, pohybuje se okolo 50 až 80 hřiven.

Stanování je na Ukrajině jednodušší než kdekoli jinde v Evropě. Přespávání ve stanu v horách je formálně zakázané, ale v praxi to není žádný problém. Někde dokonce můžete nalézt místa, která jsou k tomuto účelu určena a často jsou i zaznačena v mapě, může zde být ohniště nebo stůl a lavičky. Kempů je tu po málu, ale za to se setkáte se spoustou stanových městeček na odlehlejších plážích některých měst. V případě stanování v civilizaci je lepší zajít kousek za město, kde nebudete lidem na očích a pokud nespíte někomu na zahradě, neměli byste se dostat do potíží.

google.com (site) ˜ seznam.cz (site) ˜
všechna práva vyhrazena | správce webu: